Taramayı geç
Güncelleme: 15:07 TSİ 14 Ağustos. 2009 Cuma
Sponsor: 
Paylaş

Atletizmde dünya rekorları

Atletizm tarihinde bugüne dek kırılmış bütün dünya rekorları

NTV Spor
Güncelleme: 15:07 TSİ 14 Ağustos. 2009 Cuma

New Page 1

DÜNYA REKORLARI

       
Erkekler        
       
100 metre   9.58 Usain Bolt (Jamaika) 2009
200 metre   19.30 Usain Bolt (Jamaika) 2008
400 metre   43.18 Michael Johnson (ABD) 1999
800 metre   1:41.11 Wilson Kipketer (Danimarka) 1997
1500 metre 3:26.00 Hicham El Guerrouj (Fas) 1998
5000 metre 12:37.35 Kenenisa Bekele (Etiyopya) 2004
10000 metre 26:17.53 Kenenisa Bekele (Etiyopya) 2005
Maraton   02:03:59 Haile Gebrselassie (Etiyopya) 2008
110 metre engelli 12.87 Dayron Robles (Küba) 2008
400 metre engelli 46.78 Kevin Young (ABD) 1992
3000 metre engelli 7:53.63 Saif Saeed Shahin (Katar) 2004
Yüksek atlama 2.45 Javier Sotomayor (Küba) 1993
Sırıkla atlama 6.14 Sergey Bubka (Ukrayna) 1994
Uzun atlama 8.95 Mike Powell (ABD) 1991
3 adım atlama 18.29 Jonathan Edwards (B.Britanya) 1995
Gülle atma 23.12 Randy Barnes (ABD) 1990
Disk atma   74.08 Jürgen Schult (D.Almanya) 1986
Çekiç atma 86.74 Yuri Sedykh (SSCB) 1986
Cirit atma   98.48 Jan Zelezny (Çek Cum.) 1996
Dekatlon   9026 Roman Sebrle (Çek Cum.) 2001
20 km yürüyüş 01:17:16 Vladimir Kanaykin (Rusya) 2007
50 km yürüyüş 03:34:14 Denis Nizhegorodov (Rusya) 2008
4x100 metre bayrak 37.10 Jamaika 2008
4x400 metre bayrak 2:54.29 ABD 1993
       
Bayanlar        
       
100 metre   10.49 Florence Griffith-Joyner (ABD) 1988
200 metre   21.34 Florence Griffith-Joyner (ABD) 1988
400 metre   47.60 Marita Koch (D.Almanya) 1985
800 metre   1:53.28 Jarmila Kratochvilova (Çekoslovakya) 1983
1500 metre 3:50.46 Wang Junxia (Çin) 1993
5000 metre 14:11.15 Tirunesh Dibaba (Etiyopya) 2008
10000 metre 29:31.78 Wang Junxia (Çin) 1993
Maraton   02:15:25 Paula Radcliffe (B.Britanya) 2003
100 metre engelli 12.21 Yordanka Donkova (Bulgaristan) 1988
400 metre engelli 52.34 Yulia Pechonkina (Rusya) 2003
3000 metre engelli 8:58.81 Gulnara Galkina (Rusya) 2008
Yüksek atlama 2.09 Stefka Kostadinova (Bulgaristan) 1987
Sırıkla atlama 5.05 Yelena Isinbayeva (Rusya) 2008
Uzun atlama 7.52 Galina Chistyakova (Rusya) 1988
3 adım atlama 15.50 Inessa Kravets (Ukrayna) 1995
Gülle atma 22.63 Natalya Lisovskaya (SSCB) 1987
Disk atma   76.80 Gabriela Reinsch (D.Almanya) 1988
Çekiç atma 77.80 Tatyana Lysenko (Rusya) 2006
Cirit atma   72.28 Barbara Spotakova (Çek Cum.) 2008
Heptatlon   7291 Jackie Joyner-Kersee (ABD) 1988
20 km yürüyüş 01:25:41 Olympiada Ivanova (Rusya) 2005
4x100 bayrak 41.37 D.Almanya 1985

 

4x400 bayrak 3:15.17 Sovyetler Birliği 1988

Bu habere puan verin
En yüksek puan alan haberler
Düşük
0.5 puan ver1 puan ver1.5 puan ver2 puan ver2.5 puan ver3 puan ver3.5 puan ver4 puan ver4.5 puan ver5 puan ver
Yüksek

0 kullanıcıdan 0 puan.
Facebook'ta Paylaşılanlar
0 Yorum yapmak için .
olarak oturum açmışsınız. Çıkış?
Gönder
0/1000
  DÜNYA ATLETİZM ŞAMPİYONASI : DİĞER HABERLER  
  
Dünya Atletizm Şampiyonası Bölüm Anasayfa
 
Ekle Dünya Atletizm Şampiyonası haber okuyucunuza başlıklar:
 

reklam