Taramayı geç
Güncelleme: 09:19 TSİ 31 Ekim. 2014 Cuma
Sponsor: 
Paylaş

Yurtta hava durumu

Türkiye genelini etkileyen kuvvetli yağmurlar sürüyor. Sıcaklıklar yağışla birlikte kuzeyde ve Anadolu genelinde 11-13 dereceye iniyor. Pazar günü Doğu Karadeniz ve Doğu Anadolu bölgeleri kar yağacak kadar çok soğuyacak.

ntvmsnbc
Güncelleme: 09:19 TSİ 31 Ekim. 2014 Cuma

İSTANBUL - İstanbul'da sıcaklık 13 dereceye indi, sağanak yağmur sürüyor. Hafta sonu yağışlar kesilecek ancak sert poyraz üşütecek. Ankara hafif yağmurlu, gündüz 14, gece 8 derece. İzmir'de güneş görülüyor ama bulutlar çoğunlukta, sıcaklık 17 derece. Bursa yağmurlu 13 derece. Adana'da sağanak yağış sürüyor.

  • Marmara'da yağmur bir gün daha kuvvetli yağacak. Sıcaklık Edirne'de 9, Kocaeli'de 14 dereceye indi. Yağış Cumartesi çok hafif yağacak, Pazar günü ise beklenmiyor ve güneş biraz görülecek.
  • İç Anadolu'da sıcaklık düşüyor 11-14 derece. Nevşehir, Sivas-Niğde arasındaki kesimde sağanak yağış 2 gün daha sürecek. Pazar günü hava soğuk ve parçalı bulutlu olacak. 
  • Ege'de hava genel olarak bulutlu, sert esen rüzgar hissedilen sıcaklığı düşürüyor, kıyılarda 17-18, iç kesimler 10 derece. Hafta sonu açık ama rüzgar nedeniyle biraz soğuk geçecek. 
  • Akdeniz'de Mersin, Osmaniye, Hatay, Kahramanmaraş arasındaki kuvvetli yağmur bir gün daha devam edecek, sıcaklık 22 ila 24 derece. Manavgat çevresi de yağışlı. Güneydoğu'da yağmur Gaziantep, Şanlıurfa, Adıyaman arasında kuvvetli olarak devam ediyor.
  • Doğu Anadolulular dikkat! Hala yağmur olarak devam eden yağışlar, Cumartesi akşamı ve Pazar günü bir çok noktada kara dönüşecek, o nedenle hafta sonu ulaşımnda aksamalar yaşanabilir.  
  • Karadeniz'in genelinde Zonguldak'tan, Rize'ye kadar sağanak yağış etkili. Sıcaklık 14-18 derece. Cumartesi günü Trabzon-Artvin arasında yağmur şiddetli yağacak. Pazar günü ise hava çok soğuyor,  Gümüşhane, Bayburt ve Rize yaylalarında yoğun kar yağışı bekleniyor.

reklam