Taramayı geç
Güncelleme: 09:19 TSİ 23 Eylül. 2014 Salı
Sponsor: 
Paylaş

Yurtta hava durumu

Anadolu genelinde lodosla sıcaklıklar bir gün daha yüksek ancak Marmara'dan itibaren batı bölgeler yağışlı ve serin havanın etkisine giriyor. Kuzey kesimlerde kısa süre fırtına da çıkacak. Çarşamba-Pazar günleri arasında hava çok serin, sıcaklıklar 8-10 derece birden düşecek.

ntvmsnbc
Güncelleme: 09:19 TSİ 23 Eylül. 2014 Salı

İSTANBUL - İstanbul sağanak yağmurlu bir gün geçirecek. Sıcaklık öğleye kadar 23 dereceye çıkacak ama öğleden sonra kısa süre fırtına çıkacak ve hava hızla soğuyacak. Çarşamba'dan itibaren hava çok serin, Cumartesi günü de yağmur bekleniyor. Ankara'da gündüz sıcak 27 derece, akşam olduğunda ise yağmur yağacak, Çarşamba günü sıcaklık 18 dereceye iniyor. İzmir'de kısa süreli yağmur bekleniyor, sıcaklık 28 derece, Çarşamba hava daha serin. Bursa sağanak yağışlı, gündüz 27 derece ama akşam hızlı bir soğuma var. Adana açık 31 derece, Çarşamba ise sağanak yağış geliyor.

  • Marmara'da Trakya'dan itibaren başlayan yağmur, sağanak şeklinde ve gök gürültülü olarak tüm Marmara'yı etkisi altına alacak. Kısa süreli fırtınanın da oluşacağı bölgede, öğleden önce 27 dereceye kadar çıkacak sıcaklık, akşam birden 17'lere ineceğinden, bu hızlı soğuma başağrısı ve soğuk algınlığına neden olabilir.
  • İç Anadolu'da lodosla hava çok sıcak, 26-28 derece ancak dikkat akşam ve gece bölgede yağmur geçişi olacak. Yağışın hemen ardından Çarşamba'dan itibaren sıcaklık 8 derece azalacak.
  • Yağışlı hava Ege'nin de kuzeyini İzmir, Manisa, Kütahya tarafını ve gece Muğla'yı kısa süreli olarak etkileyecek. Sıcaklık 26-28 derece. Çarşamba'dan itibaren hava serin, Cuma günü daha fazla soğuma olabilir. 
  • Akdeniz yine güneşli ve sıcak 30-31 derece. Çarşamba günü ise Mersin, Hatay, Kahramanmaraş sağanak yağmurlu. Bölge hafta sonu da yağışlı ve serin olacak. Güneydoğu 1 gün daha güneşli olduktan sonra, Çarşamba günü kısa süre yağmur yağabilir.
  • Doğu Anadolu Salı gününü açık geçirdikten sonra, Çarşamba ve Perşembe bölgenin genilinde yağış var, Erzurum 20, Malatya 31 derece.
  • Karadenizliler dikkat! Yarın sabah saatleri oldukça sıcak ve açık geçecek, Samsun-Trabzon tarafında ise yazı andırdan bir hava olacak, sıcaklık 30 derece. Ancak öğleden sonra Zonguldak-Sinop arasına fırtına, şiddetli yağış ve soğuk hava geliyor, Çarşamba bu durumdan Doğu Karadeniz'de etkilenecek.

reklam