Taramayı geç
Güncelleme: 09:59 TSİ 01 Eylül. 2014 Pazartesi
Sponsor: 
Paylaş

Yurtta hava durumu

Türkiye Eylül ayına da yüksek sıcaklıklarla başlıyor. 1 hafta sıcaklıklarda fazla bir değişiklik olmayacak. Batıda ise rüzgarların hızında azalma var. Salı günü Trakya ve Kıyı Ege'den giriş yapacak yağışlar Çarşamba günü Marmara ve Ege'nin tamamına yayılacak.

ntvmsnbc
Güncelleme: 09:59 TSİ 01 Eylül. 2014 Pazartesi

İSTANBUL - İstanbul parçalı bulutlu 29 derece, poyraz hızını azaltsa da yine sert. Çarşamba yağış geliyor. Ankara parçalı bulutlu 33 derece. İzmir'de rüzgar hafifliyor, sıcaklık 31 derece. Salı akşamı ve Çarşamba yağmur görülebilir. Bursa 30, Adana 35 derece.

  • Marmara'da hafta sonu kuvvetli esen poyraz hızını azaltacak. Hızı ortalama 40 km'den 20 km'ye inecek. Salı günü Trakya ve Çanakkale dolaylarında, Çarşamba günü ise Marmara genelinde sağanak yağmur geçişleri bekleniyor.
  • İç Anadolu'da sıcaklıklar bu hafta da çok yüksek, 33-34 derecelerde. Gökyüzü ise az bulutlu ve açık olacak.
  • Ege'de rüzgarlar hızını azalttı, sadece Datça-Bodrum-Marmaris arasında sert eserek serinlik verecek. Muğla 32, Denizli 35 derece. İç kesimlerde yerel yağmurlar sürüyor. Çarşamba günü daha fazla kentte sağanak görülecek.
  • Akdeniz'de hava çok nemli ve bunaltıcı. Hissedilen sıcaklık 36-37 derece. Karaman ve Mersin'in iç kesimlerinde yağış görülebilir. Ayrıca Kuzey Kıbrıs'ta da sağanak yağış etkili olacak. Güneydoğu'da ise sıcaklık bu hafta da fazla değişmiyor, yine 40 dereceye yakın.
  • Doğu Anadolu'da hafta genelinde önemli bir yağış beklenmezken, sıcaklıklar Erzurum'da 29, Malatya'da 37 dereceyi görecek.
  • Karadeniz'de 3 gün hava parçalı bulutlu, rüzgarlarda hafifleme olacak ve sıcaklık artacak. Bolu 31, Samsun 29 dereceye çıkıyor. Perşembe günü Batı Karadeniz'de yağmur etkili olmaya başlayacak.

reklam