Taramayı geç
Güncelleme: 09:14 TSİ 22 Ekim. 2014 Çarşamba
Sponsor: 
Paylaş

Yurtta hava durumu

Yüksek basıncın etkisiyle Anadolu'nun iç kesimlerinde yer yer yoğun sis ve ayaz etkili oluyor. Gece ve sabahlar çok soğudu. Batı kesimler ise Orta Avrupa üzerinden yaklaşan yağışların etkisiyle bulutlanacak ve hafif yağmur başlayacak. Perşembe günü Marmara, Ege ve Akdeniz'e sağanak yağmur geliyor.

ntvmsnbc
Güncelleme: 09:14 TSİ 22 Ekim. 2014 Çarşamba

İSTANBUL - İstanbul az bulutlu, sabah ve geceler soğuk ama öğle saatleri lodosla ılık, sıcaklık 23 derece. Perşembe günü yağmur, Cuma günü ise soğuk hava geliyor. Ankara'da sabah ve geceleri ayaz var. Yer yer sis ve pus da etkili. Gün ortası sıcaklık 20 derece. İzmir'de lodos sertleşiyor, hava bulutlanacak, Perşembe İzmir'de kuvvetli yağmur ve fırtına var. Bursa ve Adana parçalı bulutlu.

  • Marmara'da gündüz sıcaklık lodosla 25 derece dolaylarında. Ama sabah ve geceler soğuk. Çarşamba öğleden sonra bölgenin batısında bulutlanmayla beraber zayıf yağmur başlayacak. Perşembe günü kuvvetlenecek yağmurlara hafta sonu fırtına ve soğuk hava da eklenecek.
  • İç Anadolu'da ayaz ve sis olumsuzluklara yol açabilir. Lodosa dönecek rüzgar gündüz sıcaklıklarını yeniden 20 dereceye doğru yükseltiyor. Ama sabah ve gece sıcaklıkları 4 derecenin altında.
  • Ege'de Çarşamba lodos sertleşiyor, hava giderek bulutlanacak. Akşama doğru kıyılarda başlayacak hafif yağmurlar Perşembe günü kuvvetlenecek. Aynı gün sahiller boyunca fırtına da olacak.
  • Akdeniz'in batısı da tıpkı Ege gibi bulutlanıyor. Antalya'da yağmur başlayacak. Bu yağmurlar Perşembe'den Pazar'a kadar sürecek. Güneydoğu güneşli ve hala ılık, Diyarbakır 21, Gaziantep 20 derece.
  • Doğu Anadolu'da Pazar'a kadar yağış yok. Havanın açık olması kuvvetli ayaza yol açıyor. Gece Erzurum 1 dereceye inecek. Gündüz ise Erzurum 15, Malatya 18 derece ve sisli.
  • Karadeniz güneşli, sıcaklık 20 ila 25 derece. Havanın ısınmasıyla iç kesimlerde sis oluşacak. Yağmur ise Cuma ve Cumartesi günü Batı Karadeniz'de başlayacak.

reklam