Taramayı geç
Güncelleme: 09:34 TSİ 28 Kasım. 2014 Cuma
Sponsor: 
Paylaş

Yurtta hava durumu

Türkiye genelinde yağışlar kesiliyor, Anadolu genelinde havanın açmasıyla oluşan kuvvetli ayaz ve buzlanma yaşamı olumsuz etkileyecek. Batıda sıcaklık artmaya başladı. Ancak havanın ısındığı pazardan itibaren hissedilmeye başlayacak. Yeni hafta lodosla daha ılık geçecek.

ntvmsnbc
Güncelleme: 09:34 TSİ 28 Kasım. 2014 Cuma

İSTANBUL - İstanbul'da güneş görülmeye başlıyor, sıcaklık 12 derece. Hafta sonu ısınma var, sıcaklık 14-15 dereceye yükselecek ama pazar yağmur da bekleniyor. Ankara parçalı bulutlu, gündüz 7, gece -1 derece. İzmir'de sıcaklık artışa geçsede hava 1 gün daha soğuk, 14 derece. Pazar günü ise 18 dereceye yükselecek. Bursa parçalı bulutlu 12, Adana 17 derece.

  • Marmara'da sıcaklık güneşinde etkisiyle biraz artıyor, 11-12 derece. Hafta sonu daha belirgin ısınma var, sıcaklık 15 dereceye çıkacak. Ancak pazar günü yağmur da olacak.
  • İç Anadolu'da hava iki gün daha ayaz nedeniyle soğuk, buzlanma da görülüyor. Gece sıcaklık sıfırın altında. gündüz ise Sivas 2, Eskişehir 7 derece. Yeni haftada ise lodos havayı ısıtacak, sıcaklığı 10 derecenin üzerine yükseltecek.
  • Ege'de görülen hafif yağmur öğleye doğru kesilecek, Muğla 14, Kütahya 8 derece. Sıcaklık artışı pazar günü lodosun etkisiyle daha fazla hissedilecek, 6-7 derece ısınma var. Ancak hafif yağmurlarda bekleniyor.  
  • Akdeniz'de önümüzdeki günlerde hava çoğunlukla parçalı bulutlu, sıcaklık sahillerde 17,  Isparta'da ise 9 derece. Pazar günü hava daha fazla ısınacak. Güneydoğu'da hava açıyor ama soğuk, Gaziantep 9, Diyarbakır 6 derece.
  • Doğu Anadolu'da kar yağışı çok hafifledi ve az yerde var, bölgede kuvvetli ayaz oluşacağından hava sıcaklığı daha da düşüyor, gece Erzurum -8 derece, gündüz ise Malatya 5, Van 4 derece.
  • Karadeniz'de yağış zayıflıyor, sadece Trabzon, Rize sahillerinde var. İki gün ayaz yaşamı olumsuz etkileyecek, gece sıcaklığı iç kesimlerde 0 derece. Gündüz ise Bolu 6, Samsun 9 derece. Pazar günü bölge genelinde yine yağış var.

reklam