Taramayı geç
Güncelleme: 09:21 TSİ 15 Nisan. 2014 Salı
Sponsor: 
Paylaş

Yurtta hava durumu

Batı kesimlerde güneş yüzünü gösteriyor, lodos ılık esecek ancak Anadolu boyunca Nisan yağmurları etkisini sürdürüyor. Batıda ise Perşembe'den itibaren 4-5 gün yağış var. Cuma günü sıcaklık da düşecek.

ntvmsnbc
Güncelleme: 09:21 TSİ 15 Nisan. 2014 Salı

İSTANBUL - İstanbul az bulutlu, lodosla sıcaklık 18 dereceye çıkıyor. Zayıf rüzgar yine sis ve pusa yol açabilir. Ankara hafif yağmurlu, öğleden sonra güneş de görülebilecek, sıcaklık 17 derece. İzmir güneşli, sıcaklık 22 derece. Bursa az bulutlu 21, Adana ise yağmurlu, 24 derece.

  • Marmara'da güneş yüzünü gösteriyor, sıcaklık lodosla 22-23 dereceye çıkıyor. Akşama doğru Edirne'de başlayacak yağmur 4 gün devam edecek. Cuma'ya doğru hava soğuyor
  • İç Anadolu'da güneş kısa süreli, hava genellikle bulutlu ve Nisan yağmurları var. Sıcaklık ise gün gün artacak ve Perşembe günü 22 dereceyi bulacak.
  • Ege'nin kıyıları güneşli. Denizli, Afyonkarahisar arasında hafif yağış olabilir. Perşembe'den itibaren daha kuvvetli yağış geliyor. Yağışlar 4-5 gün sürecek.
  • Akdeniz'de sıcaklık yüksek, ama gökyüzü sıkça bulutlu. Akşama doğru Mersin, Kuzey Kıbrıs, Adana, Hatay arasında yağmur kuvvetli. Güneydoğu'da yağmur Perşembe ara verecek, sıcaklık ise 20 derece.
  • Doğu Anadolu'da 2 gün öğleden sonraları sağanak yağmur var. Çarşamba gününe dikkat! Yağmur çok daha kuvvetli. Dolu, su baskını ve yıldırım riski var. Sıcaklık Erzurum'da 10, Malatya'da 20 derece. 
  • Karadeniz'de Samsun-Rize boyunca hava bulutlu, yağmur var. Batı Karadeniz'de ise yağmur kısa süreli, güneş de görülecek. Çarşamba'dan itibaren hava ısınıyor. Sıcaklık 18-20 derece arasına çıkacak.

reklam