Taramayı geç
Güncelleme: 09:20 TSİ 26 Ağustos. 2014 Salı
Sponsor: 
Paylaş

Yurtta hava durumu

Türkiye Ağustos'un son haftasını da çok sıcak geçirecek, sıcaklık Çarşamba'dan itibaren, 35 ila 40 derece ile ortalamanın 4-6 derece üzerinde seyredecek. Yağış çok az kentte var. Cuma'ya doğru Marmara ve Batı Karadeniz'de kuvvetlenecek poyraz, biraz serinlik getirebilir.

ntvmsnbc
Güncelleme: 09:20 TSİ 26 Ağustos. 2014 Salı

İSTANBUL - İstanbul biraz bulutlu, gölgede 32 derece. Çarşamba rüzgarın da zayıf olmasıyla hava çok daha bunaltacak. Ankaralıları da çok sıcak günler bekliyor, sıcaklık iki gün içinde 35 dereceyi aşacak. İzmir'de rüzgar fazla sert değil, gölgedeki sıcaklık 34 derece. Bursa parçalı bulutlu 33, Adana güneşli 38 derece.

  • Marmara yine biraz bulutlu, sıcaklık yükseliyor, 32-34 derece. Çarşamba'ya dikkat! 2-3 derece daha artacak sıcaklık nedeniyle, sıcak çarpması tehlikesi var.
  • İç Anadolu hava boyunca güneşli, 35 dereceye yaklaşacak sıcaklık, Çarşamba-Cuma arasında 36-38'lere kadar çıkarak aşırı yüksek seyredecek.
  • Ege yine çok sıcak bir hafta geçirecek. Sahiller 35, Manisa Muğla arası ise 40 dereceye doğru yükseliyor. Rüzgar sadece Bodrum-Datça arasında sert, Çeşme çevresinde ise hafif esiyor.
  • Akdeniz'de yüksek sıcaklık ve nemin etkisiyle, hissedilen sıcaklık 45 derece, aşırı terlememeye ve güneşe çıkmamaya dikkat edilmeli. Güneydoğu güneşli, sıcaklık 39-41 derece.
  • Doğu Anadolu'da yaz başından beri sıcaklık ortalamanın üzerinde seyrediyor. Bu hafta da hava çok sıcak, Erzurum 33, Malatya 39 derece. Sadece Kars çevresi yağmurlu.
  • Karadeniz'de de sıcaklık çok artıyor, Bolu 32, sahiller 30 derece. Rize, Artvin'de hala yaz sağanağı var. Perşembe günü Batı Karadeniz'de de yerel yağmurlar olabilir.

reklam