Taramayı geç
Güncelleme: 09:15 TSİ 18 Aralık. 2014 Perşembe
Sponsor: 
Paylaş

Yurtta hava durumu

Türkiye'de aralığın başından bu yana sıcaklıklar yüksek değerlerde seyretti, bundan sonraki günlerde ise balkanlardan zaman zaman soğuk hava dalgaları gelecek ve sıcaklıklar azalacak. Cuma yağış güneyde ve doğu kesemlerde var. Pazar-salı günleri arasında hava 5-6 derece soğuyacak.

ntvmsnbc
Güncelleme: 09:15 TSİ 18 Aralık. 2014 Perşembe

İSTANBUL - Beş büyük kent merkezinin hava koşullarına gelince: İstanbul iki gün hava çok kapalı değil, güneş çıkacak ama rüzgar geçtiğimiz günlere göre daha soğuk esecek, sıcaklık 11 derece, pazar yağışlı ve çok daha soğuk geçecek. Ankara biraz bulutlu ve soğuk 5 derece. Pazar gecesi hafif kar yağma olasılığı var. İzmir güneşli 15 derece. Bursa açık 11 derece, adana'nın sahil kesimi yağmurlu 19 derece.

Marmara'da iki gün hava parçalı bulutlu, karayel nedeniyle sıcaklık 9-11 dereceye iniyor. Cumartesi hava daha ılık ama pazara dikkat! Yağışlı ve soğuk bir gün, sıcaklık 10 dereceye gerilecek.

İç anadolu'da sıcaklık düşüyor, sivas 5 derece o nedenle hafif sulu kar olacak. Cumartesi kuru bir soğuk var. Pazar gecesine dikkat! Eskişehir-Çankırı arasında kar yağışı bekleniyor.

Haberin devamı ↓
reklam

Ege'de iki gün hava güneşli, Muğla 14, Kütahya 8 derece. Pazar günü bu bölgeye de yağmur geliyor ve akşamında hava soğuyacak.

Akdeniz'de Alanya, Mersin, Kuzey Kıbrıs, Hatay boyunca kısa süreli sağanak yağış var. Cumartesi yağmur kesiliyor, pazar biraz bulutlu geçecek. Antalya 18 derece. Güneydoğu'da önce Gaziantep civarında akşam ise Diyarbakır tarafında yağmur geçişi olacak. Gaziantep 9 dereceye iniyor.

Doğu Anadolu'da Malatya, Bingöl tarafları yağışlı, Erzurum-Kars çevresinde hafta sonu kar yağışı beklenmiyor. Erzurum'a 1, Malatya 6 derece.

Karadeniz'de sahilleri 9-10 dereceyi inerken, Zonguldak-Rize boyunca aralıklı yağış da var. Kastamonu dağları ve Gümüşhane çevrelerinde kar yağışı da olacak. Hafta sonu daha açık geçerken, pazar gecesi Batı Karadeniz'de kar yağışı bekleniyor.

reklam