Taramayı geç
Güncelleme: 05:58 TSİ 31 Temmuz. 2014 Perşembe
Sponsor: 
Paylaş

Yurtta hava durumu

Türkiye genelinde hem sıcaklığın ortalamanın 4-6 derece üzerinde olması, hem de Marmara ve Karadeniz'de nemin çok yüksek olması nedeniyle, sıcak çarpması tehlikesi var. Güneşe çıkmamaya dikkat edilmeli. Ülke geneli güneşli ancak Cumartesi günü batı ve iç kesimlerdeki yaklaşık 10 kentte yaz sağanakları bekleniyor.

ntvmsnbc
Güncelleme: 05:58 TSİ 31 Temmuz. 2014 Perşembe

İSTANBUL - İstanbul'da hava çok nemli, hissedilen sıcaklık gölgede 34-35 derece, zayıf rüzgar geceleri bile serinlik vermiyor. Ankara güneşli ve sıcak, hafta sonuna kadar 35-36 derece. İzmir'de sıcaklık gölgede 37 derece, Çeşme'de karayel gündüz orta kuvvette esiyor ama geceleri kent genelinde rüzgarın zayıf olması bunaltıcılığı daha da artırıyor. Bursa güneşli 36, Adana 35 derece.

  • Marmara'da denize yakın ilçelerde hava çok nemli, sıcaklık biraz daha arttı, Kocaeli 34, Balıkesir 37 derece. Gökyüzü güneşli ama hafta sonu yaz sağanakları görülebilir.
  • İç Anadolu'da sıcaklık ortalamayı 5 derece aşıyor, 34-36 derece. Yağış olasılığı Cumartesi günü var.
  • Ege çok sıcak, güneşe çıkmamaya dikkat edilmeli. Sıcaklıklar gölgede sahillerde 36, Denizli'de 40 derece, güneşin altına ise 45 dereceyi geçiyor. Rüzgar en sert, Kuşadası-Bodrum arasında esiyor ama geceleri çoğu kentte hafif.
  • Akdeniz güneşli, termometre sıcaklığı 34-35, hissedilen sıcaklık ise nemin etkisiyle 38-39'u buluyor. Cuma günü nem oranı çok daha yüksek olacak. Güneydoğu güneşli, Gaziantep 38, Diyarbakır 41 derece.
  • Doğu Anadolu'da çoğu yerde hava açık, ancak Kars ve Ardahan'da kuvvetli yaz sağanakları etkili, sıcaklık ise yüksek, Erzurum 29, Malatya 37 derece.
  • Karadeniz'de de yüksek sıcaklığın yanı sıra, sahillerde yüzde 80'i bulan nem oranı sıcaklığı 34-35 derece hissettiriyor. Sadece, Rize ve Artvin'in bazı ilçelerine kısa süre yağmur yağabilir.

reklam