Taramayı geç
Güncelleme: 09:15 TSİ 23 Kasım. 2014 Pazar
Sponsor: 
Paylaş

Yurtta hava durumu

Türkiye'yi etkisi altına alan soğuk hava dalgası Perşembe gününe kadar kalacak. İç ve Doğu kesimlerde başlayan kar yağışları bugün yağışların zayıflamasıyla etkisini hafifletecek. Sıcaklıklar Kasım ayı ortalamasının altında. Marmara'nın batısı, Ege, Akdeniz ve Güneydoğu'da hava güneşli ama soğuk olacak.

ntvmsnbc
Güncelleme: 09:15 TSİ 23 Kasım. 2014 Pazar

İSTANBUL - İstanbul'da soğuklar Perşembe gününe kadar kalacak. Hissedilen sıcaklık 8-9 derece.Bugün yağış ihtimali az, hava genellikle bulutlu. Ankara'da hava bulutlu, 5 dereceye iniyor. İzmir güneşe rağmen soğuk, 14 derece. Bursa bulutlu, 8 derece. Adana parçalı bulutlu, 17 derece.

  • Marmara'da soğuk hava 4 gün daha kalacak, sıcaklıklar 8-10 derece arasında. Bugün yağış hafif ve daha çok Sakarya, Kocaeli tarafında var. Trakya, Çanakkale tarafı ise daha açık. Hafta başı hava daha soğuk ve yağışlı olacak.
  • İç Anadolu'da sıcaklıklar 5 derecenin de altına iniyor, bazı kentlerde görülen kar yağışı bugün yağışların kesilmesiyle birlikte etkisini kaybedecek.Hava bulutlu olacak. Sivas 2, Niğde 3 derece.
  • Ege'de güneş görülüyor ama hava soğuk, ayaz var, Kütahya 4, Muğla 11 derece. Güney Ege'de rüzgar kuvvetli esiyor. Salı günü İç Ege'ye de kar yağabilir.
  • Akdeniz güneşli ama hava soğudu, Antalya 17, K.Maraş 10 dereceye indi. Güneydoğu'da bugün hava açık, Diyarbakır 9, Gaziantep 12 dereceye inecek.
  • Doğu Anadolu'da başlayan kar yağışları sebebiyle ulaşımda aksamalar oluşabilir. Bugün ise kar yağışları hafif olarak sürecek. Erzurum 3, Van 5 derece.
  • Karadeniz'de Bolu 4, Trabzon ise 9 dereceye iniyor. Samsun, Ordu, Trabzon, Rize boyunca yağmur var. Bolu Dağı ve Batı Karadeniz'in diğer dağlarında yağış ara ara kar şeklinde 2 gün daha devam edecek.

reklam