Taramayı geç
Güncelleme: 09:12 TSİ 24 Ekim. 2014 Cuma
Sponsor: 
Paylaş

Yurtta hava durumu

Türkiye'nin batısı yağışlı ve rüzgarlı havanın etkisine giriyor. Ülkenin orta kesimlerini de etkileyen yağmurlar en şiddetli Cumartesi günü yağacak. Marmara ve Ege bölgelerinde hafta sonu soğuk hava ve fırtına da etkili olacak.

ntvmsnbc
Güncelleme: 09:12 TSİ 24 Ekim. 2014 Cuma

İSTANBUL - İstanbul'da gündüz yağış az ama gece kuvvetlenecek, sıcaklık 20 derece. Hafta sonu yaşamı şiddetli poyraz ve gün boyunca kuvvetli yağacak yağmur zorlaştıracak. Pazar günü sıcaklık 12 dereceye iniyor. Ankara'da yağmur başlıyor, sıcaklık ise yüksek 17 derece. İzmirliler dikkat! Fırtına gündüz kesiliyor ancak Cuma gecesi ve Cumartesi çok şiddetli yağmur var, özellikle dere kenarlarında yaşayanlar dikkatli olmalı. Bursa'da yağmur Cumartesi çok kuvvetli, Adana'da ise bir kaç ilçede hafif yağış var.

  • Marmara hafta sonunu kötü hava koşullarının etkisinde geçirecek. Gündüz yağış hafif sıcaklık yine yüksek 20-22 derece. Hafta sonu ise yağmurlar özellikle Edirne, Tekirdağ, Çanakkale arasında su baskını oluşturabilecek kadar aşırı şiddetli yağacak. Ayrıca Cumartesi günü fırtına da çıkacak ve hava soğumaya başlayacak, Trakya'ya sulu kar dahi yağabilir. 
  • İç Anadolu'da da yağışlar başlıyor. Cuma ve Pazar günü sağanak şeklinde ve daha uzun süreli yağacak. Sıcaklıklar ise lodosun etkisiyle fazla düşmüyor, yine 17-18 derece. 
  • Ege'de fırtına kesiliyor, gündüz sert rüzgar var, yağmurlar 4-5 gün sürecek. Cuma akşamı ve Cumartesi, İzmir'den, Muğla'ya kadar devamlı ve şiddetli yağacak yağmurlar su baskınları oluşturabilir. Hava Pazar günü soğuyacak.
  • Akdeniz yaklaşık 4 gün sağanakların etkisinde kalacak. Hafta sonu Antalya sahilleri, Kuzey Kıbrıs ve Mersin arasında yağmur çok kuvvetli, Antalya 24 derece Güneydoğu iki gün açık sıcaklık ortalama 21-22 derece.
  • Doğu Anadolu'da iki gün daha hava parçalı bulutlu. Gündüzler ılık ama gece ve sabahlar ayazın etkisinde soğuk geçiyor. Erzurum 14, Malatya 18 derece.
  • Karadeniz'de sıcaklık hala 20 derecenin üzerinde ama Bolu, Zonguldak, Kastamonu, Samsun arasında yağmur başlıyor. Cumartesi tüm bölge yağmurlu, Pazar ise hava soğuk ve rüzgarlı olacak. 

reklam